Układanie paneli laminowanych

panele laminowane
By Klub

Panele laminowane są popularnym wyborem podłogi dla osób, które cenią sobie łatwość utrzymania i montażu. Można je kupić w różnych rozmiarach i kształtach, a także w różnych kolorach i wzorach, dostępnych w salonach marki Vip Parkiet. Panele laminowane na podłodze są łatwe do ułożenia samemu, a ich instalacja jest prosta i bezproblemowa.

Pierwszym etapem instalacji paneli laminowanych na podłodze jest przygotowanie podłoża. Podłoga musi być czysta, sucha i równa. Należy usunąć ze starej podłogi wszelkie resztki farby lub lakieru oraz odpowiednio przygotować podłoże, jeśli jest ono krzywe. Następnie należy zdecydować, jakiego typu klej użyć do instalacji paneli laminowanych. Klej można kupić w każdym sklepie budowlanym.

Kolejnym etapem jest układanie paneli na podłodze. Panele laminowane muszą być układane równolegle do ściany działowej i odcinane nożyczkami lub piłą ręczną. Należy pamiętać o tym, aby zostawić ok. 2-3 mm szczeliny między ścianami a panelami laminowanymi, tak aby materiał mógł swobodnie się rozszerzać i kurczyć. Panele laminowane mogą być układane na podłożu z płytek ceramicznych, betonu i innych materiałów.

Panele laminowane są łatwe w montażu i mogą być układane na podłodze samodzielnie. Wystarczy przyciąć je do odpowiedniego rozmiaru i ułożyć równomiernie wzdłuż ściany. Należy jednak pamiętać o tym, aby zostawić ok. 2-3 mm szczeliny między ścianami a panelami laminowanymi, tak aby materiał mógł swobodnie się rozszerzać i kurczyć – szczególnie ważne jest to przy dużych powierzchniach podłogowych.

Ponadto, istnieje kilka typów paneli laminowanych o różnych właściwościach i teksturach, dlatego warto przed ułożeniem ich na podłodze dokładnie je przetestować. Panel laminowany jest świetnym wyborem podłogi, ponieważ jest łatwy w utrzymaniu i łatwy w układaniu. Aby ułożyć panele laminowane na podłodze, musisz najpierw przygotować powierzchnię, a następnie zdecydować, jakie panele będziesz układać na podłogę.

Przed ułożeniem paneli laminowanych na podłodze konieczne jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. W przeciwnym razie możesz mieć problemy z ich przyklejeniem. Panelami laminowanymi można pokrywać każdą powierzchnię, ale musisz upewnić się, że jest ona równa i gładka, w przeciwnym razie mogą one się nie trzymać.

Aby ułożyć panele laminowane na podłodze, musisz mieć:

  • Panele laminowane
  • Klej do paneli laminowanych
  • Wałek do klejenia
  • Taśma miernicza
  • Nożyczki
  • Ostrze do cięcia linii prostych (opcjonalnie)
 Category: Partnerzy